Vážení obchodní partneři a přátelé!

Telčské náměstí

dovolte mi vás již po dvaadvacáté co nejsrdečněji pozvat na seminář pořádaný v rámci projektu „Internet v Telči 2021“, který se stal již nedílnou součástí festivalu Prázdniny v Telči.

Jsme rádi, že ani aktuální situace ohledně COVID-19 nám snad opět nezabrání uspořádat již 22. ročník odborného semináře.

Ať chceme nebo ne, epidemie ovlivnila nejen naše pracovní, ale i soukromé životy a ukázala na nová témata, na která je zajímavé nahlédnout   i z pohledu IT a kybernetické bezpečnosti. Podíváme se na aktuální zkušenosti s oblastí  konektivity škol a dalších organizací. Zkusíme se na slasti a strasti zajištění on-line distanční výuky a práce v režimu homeoffice podívat očima zřizovatele, poskytovatele internetu i technologické firmy. To nás dovede k zamyšlení, jak vlastně vypadá prostředí veřejného Internetu v ČR a jak to funguje, když skoro celý národ začne najednou komunikovat on-line. No a nakonec se nevyhneme ani „evergreenům“ jako jsou novinky v oblasti výstavby veřejných i neveřejných sítí a jejich financování. 

Akce proběhne 5. 8. 2021 v prostorách Panského dvora v Telči a je určena nejen IT odborníkům, ale také zástupcům měst, obcí a krajů a jimi zřizovaných příspěvkových organizací. 

Na co se můžete těšit?

  • Aktuální dění ohledně standardu konektivity škol.
  • Máme hezké LAN sítě v objektech, ale co když děti nebo zaměstnanci zůstanou doma?
  • Jak vypadá peeringová centrála a kde se bere? Jak se propojují veřejnoprávní sítě a proč?
  • Propojení veřejnoprávních sítí, CESNET2, KIVS a např. „ExpressRoute“ do MS Azure.
  • Jak vypadá bezpečnost „velkých“ sítí?
  • Jaké jsou aktuální možnosti výstavby optických sítí okolo silnic
  • … a taky něco nového o výzvách IROP

Věříme, že vám připravený program přinese správný nadhled i přesto, že se letos opět nepodaří dále pokračovat v tradici pohledu z koše horkovzdušného balonu. Možná je to správný okamžik, zavést tradici jinou…o co se tedy letos bude losovat? Přijďte a nechte se překvapit…

Celá akce bude vrcholit jako vždy večerním programem, letos se můžete těšit na večerní nádvoří Státního zámku v Telči  se skupinami Trchová & Kubát - Písně Zuzany Navarové a Szidi TobiasPodrobný program včetně harmonogramu připravujeme. Rezervujte si prosím termín ve svých kalendářích, registraci na akci můžete provést zde.

Na příjemné prázdninové setkání se za organizační tým těší

Petr Vejmělek
AUTOCONT a.s.

Registrace pro účastníky semináře