Letošní program festivalových Prázdnin je plný skvělých muzikantů a geniálních showmanů. Ať už jedete na charismatického kytarového virtuóza Glena Hansarda, študované trempy Bratry EbenyKarlem Plíhalem, nebo na taneční party s Mydy Rabycad, určitě si z kouzelné Telče odvezete nezapomenutelné zážitky. 

Neckar cutLegendární český popový zpěvák Václav Neckář známý svými hity jako je Mýdlový princ, Chci Tě líbat, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo čerstvým evergreenem Půlnoční, slaví letos jubilejní 75. narozeniny. Neckář má za sebou velmi pestrou hudební dráhu, na které se střetával s nevšedními muzikanty a během které vznikaly české hudební skvosty. Za svoji hudební dráhu vytvořil nespočet hitů, desítky studiových alb, odjel tisíce koncertů a stal se bezpochyby jednou z největších hudebních ikon. Pro řadu mladých hudebníků je velkou inspirací a i v současnosti patří jeho koncerty s kapelou Bacily mezi silné hudební zážitky. V Telči tento zážitek navíc umocní smyčcové kvarteto Až do dna, které kapelu při výjimečných příležitostech doprovází.

Jako předskokan zahraje americký kytarista, zpěvák a skladatel John Vaughan. Narodil se v roce 1951 a v době dospívání začal pod vlivem Beatles, Dylana a Donovana hrát na kytaru, zpívat a postupně skládat se stále větším úspěchem i vlastní skladby. Od roku 1972 žije v Berlíně, kde se také potkal s Joe Kučerou, saxofonistou a flétnistou s českými kořeny, který, těsně než emigroval, nahrával první písně s Framus Five. Společně nyní koncertují po celé Evropě v rámci Me & Whiskey Tour.
Glen interferenceGlen je u nás moc dobře známý a není třeba ho dlouze představovat. Ústřední postava kapely The Frames, držitel Oscara za nejlepší filmovou píseň a milovník české kuchyně a filmu Vrchní, prchni!. Glen hrál v Telči už mnohokrát a každý jeho koncert byl unikát. Díky svému osobnímu kouzlu totiž Glen neuchvacuje pouze fanoušky, ale také talentované muzikanty a na pódiu z nich dostane vždy to nejlepší.

Letos je to ovšem naopak a Glena si jako svého talentovaného muzikanta přiváží mnoha cenami ověnčená irská kapela Interference. Písně této kultovní skupiny čeští posluchači znají právě i díky Glenovi, který na svých koncertech často hrává jejich nejslavnější písně. Jejich autorem je zakládající člen kapely, zpěvák, skladatel a básník Fergus O’Farrell, po jehož nešťastné smrti před dvěma lety kapela pokračuje v koncertování s nejrůznějšími hudebními osobnostmi. Nyní je doprovází Glen, který o Interference říká, že hrát s nimi byl vždycky jeho celoživotní sen.
DSC 2746Andy BanjoBluegrassová legenda Druhá tráva je známá nejenom v České republice, ale i v USA, kam pravidelně vyráží na turné už od 90. let. A mezinárodní renomé si Druhá tráva rozhodně zaslouží, protože je to kapela složená pouze a jenom ze špičkových muzikantů v čele s jedinečným zpěvákem, textařem a hudebníkem Robertem Křesťanem. Po sedmadvaceti letech koncertování mají na svém kontě sedmnáct alb a kromě výtečné autorské tvorby stojí Druhá tráva také za otextováním hitů Boba Dylana a jejich deska s názvem Dylanovky právem patří mezi jejich nejúspěšnější.

Letos do Telče Druhá Tráva přijíždí s vynikajícím mandolinistou Andym Owensem, který díky svému hudebnímu umění procestoval celý svět s dalšími bluegrassovými poutníky jako Sam Bush, Jerry Douglas nebo David Grier. Poselství a divokost bluegrassu se mu povedlo odvézt i na legendární festival Burning man, kam jeho kapelu dovezl pojízdný soudek whisky, který za sebou táhnul pódium ve tvaru bendža. Večer navíc doplní půvabná irská zpěvačka a písničkářka Luan Parle, nositelka prestižní hudební ceny Meteor.