Tak jako každý rok na Prázdninách v Telči vystoupí přední jména české hudební, především folkové, scény. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty Hradišťanu, Lenky Filipové, Václava Neckáře, Vlasty Redla, Vladimíra Mišíka, Michala Prokopa a několika desítek dalších interpretů.
Novinkou letošních Prázdnin v Telči je velká zahajovací scéna, která odstartuje 27. a 28. července pod širým nebem na Panském dvoře. Novou scénu pokřtí v pátek 27. července živelní Mydy Rabycad, kteří v současnosti patří mezi nejúspěšnější české kapely v zahraničí. Na kontě mají několik účinkování na velkých festivalových pódiích v USA, kde hráli po boku takových hvězd jako je Pink nebo 50 Cent. Druhý den vyvrcholí zahajovací víkend koncertem legendárních rock'n'rollových Tata Bojs, kteří letos slaví třicet let od založení kapely.

Mydy Rabycad Tata Bojs Telč

Výjimečný bude také koncert 1. srpna, kdy na hlavní scéně na zámku vystoupí nejen Bratři Ebenové, ale také Karel Plíhal, který letos nikde jinde nevystupuje. Chybět nebudou ani zahraniční hosté. S kapelou Druhá tráva vystoupí mistr Bluegrassu Andy Owens. Českým Javorům zase bude zase předehrávat Steve Adelson, jeden z nejlepších hráčů na strunný nástroj Chapman Stick na světě.

Hlavní hvězdou letošních Prázdnin v Telči ale bude v Česku dobře známý písničkář Glen Hansard. Na telčském zámeckém nádvoří vystoupí tento zpěvák a kytarista s kultovní irskou kapelou Interference ověnčenou mnoha cenami. Interference je skupina postavená na odkazu zpěváka, skladatele a básníka Ferguse O’Farrella, po jehož nešťastné smrti před dvěma lety kapela pokračuje v koncertování s nejrůznějšími hudebními osobnostmi. Mezi nimi je právě i Glen Hansard, který o Interference říká, že hrát s nimi byl jeho celoživotní sen.

Chybět nebudou ani klubové koncerty na Panském dvoře, kde v divoké atmosféře nočního baru zahrají třeba Xavier Baumaxa, Květy, Helemese, Voilà, Epydemye, Tygroo nebo Teepee. Program klubové scény je ovšem mnohem širší. Kompletní program celého festivalu najdete na webu festivalu.

Prázdniny v Telči mají také každý rok bohatý doprovodný program, ať už jsou to volně přístupné koncerty na telčském náměstí, divadelní pohádky v zámeckém parku nebo festivalové dílny, odkud si malí i velcí návštěvníci mohou odnést vlastnoručně vyrobené dárky.

Až do konce června mají návštěvníci festivalu možnost zakoupit vstupenky na nejžádanější koncerty za zvýhodněné ceny. Předprodej vstupenek na Prázdniny v Telči běží na webu festivalu www.prazdninyvtelci.cz.

Pohádka na náměstí Náměstí během festivalu Glen Hansard

Foto v tiskové kvalitě najdete na www.prazdninyvtelci.cz/mediakit/1172-fotky-2018.