Internet v Telči

Telč z věžeKdyž se před 16 lety při přípravě Prázdnin v Telči sešlo mnoho mladých lidí, sám od sebe se vynořil projekt, který jsme nazvali "Internet v Telči.". Po dobu festivalu Prázdniny v Telči vybudují partneři projektu společně IT infrastrukturu, založenou na moderních technologiích především z oblasti výstavby optických a bezdrátových sítí.

Projekt je pořádán společností AutoCont CZ, a.s. a Krajem Vysočina a celá akce se koná pod záštitou starosty města Telče, pana Romana Fabeše.

A na co se můžete těšit?

Díky konektivitě, kterou pro festival každoročně zajišťuje OptoNet Communication, spol. s r.o., si na své přijde i laická veřejnost a samotní návštěvníci festivalu, kteří si mohou on-line rezervovat vstupenky, kdykoli prohlédnout elektronickou podobu zpravodaje, nebo zhlédnout vystavené fotografie ještě v den, kdy je v Telči pořídí redaktoři Prázdnin. Tradičně bude připraveno i-Cafe s bezplatným připojením k Internetu, stejně jako WiFi Hotspot na náměstí.

Pro ty, kteří se z jakéhokoli důvodu nemohou přijet podívat osobně, jsou pro navození "Prázdninové" atmosféry připraveny IP kamery. A i letos jsou pro vás zajištěny on-line přenosy z koncertů a kocouřích scén. Věříme, že vám i díky nim, umožníme načerpat pocit pohody, který je na Prázdninách v Telči všudypřítomný.

V posledních letech se mnoho projektů a pozornosti věnuje řešení zvýšení bezpečnosti nejen na úrovni komunikační infrastruktury, která byla vždy globálním tématem semináře. Jednou z aktuálně diskutovaných oblastí je také elektronická identita. Proto jsme se rozhodli, že letos ponese akce podtitul:

“Elektronická identita a bezpečnost v prostředí veřejnoprávních sítí“

Jak se na tyto projekty nahlíží? Jaký je jejich další rozvoj a služby? S jakými tématy se potkávají v souvislosti s dnešními trendy bezpečnosti a mobility?  Nejen pro zástupce krajů, měst a obcí, ale také odborné veřejnosti, je určen seminář, který proběhne v Hotelu U Hraběnky dne 29. července 2015. Cílem je představit záměry vedoucí k rozvoji elektronických služeb veřejné správy, objasnit úlohy veřejnoprávních sítí a ukázat na formy a způsoby jejich využití.

 
Tým projektu Internet v Telči

 

Program

Registrace pro účastníky semináře