Vážení obchodní partneři a přátelé!

Telčské náměstíDovolte mi vás již po osmnácté co nejsrdečněji pozvat na seminář pořádaný v rámci projektu „Internet v Telči 2017“, který se stal již nedílnou součástí hudebního festivalu Prázdniny v Telči.

Po loňské přestávce se opět vrátíme k informacím o jednotlivých projektech krajských datových sítí. Seznámíme Vás, jaké služby nyní transportují a představíme plány dalšího rozvoje a využití.

V letošním roce se také poprvé naplňuje naše společné, více než desetileté úsilí, na propojení organizací v regionech s národní úrovní Centrálního místa služeb (CMS) pomocí komunikační infrastruktury veřejné správy (KIVS). Tímto krokem se KIVS přibližuje k nezávislosti na chodu internetu a tím i ke zvýšení bezpečnosti komunikace.

Kybernetická bezpečnost je dnes velkým tématem. Bereme jí velmi vážně. Vyhradili jsme jí celé odpoledne. Podělíme se o zkušenosti se zaváděním organizačních opatření týkajících se ZoKB, ukážeme přínosy zavedení Security Incident and Event Management systému (SIEM) z praxe a představíme nové služby bezpečnostního dohledu pro všechny velikosti organizací.

Abychom se cítili příjemněji, využijeme prostor kinosálu Panského dvora v Telči, který je přímo naproti známému Hotelu U Hraběnky.

Akce proběhne 3. 8. 2017 v prostorách Panského dvora v Telči a je určena nejen IT odborníkům, ale také zástupcům měst, obcí a krajů a jimi zřizovaných příspěvkových organizací.

Na co se můžete těšit?

  • Rozvoj a služby krajských komunikačních sítí (zástupci jednotlivých Krajů …)
  • Služby CMS a jak se na ně propojit pomocí krajských konektorů (NAKIT …)
  • Standarty konektivity a služby pro školy (Cesnet, NIC CZ…)
  • Zkušenosti se zaváděním ISO 27000 / ZoKB (Kraj Vysočina, AutoCont…)
  • "Jak na SIEM"  - zkušenosti s implementací a provozem                      
  • Role a úlohy CSIRT teamů, stav kybernetického prostoru nad ČR (zkušenosti národního CSIRT…)
  • Spustili jsme AC SOC - bezpečnostní dohled jako služba ( AutoCont CZ…)

Věříme, že vám připravený program přinese správný nadhled a třem vylosovaným účastníkům navíc umožníme získat pohled z opravdové výšky, z koše horkovzdušného balonu, který pro nás odstartuje v 19:00 přímo z nádherného, renesančního náměstí v Telči.

Celá akce bude vrcholit jako vždy večerním programem, letos se můžete těšit na večerní nádvoří Státního zámku v Telči se skupinami  Antikvartet a  Žalman a spol.

Na příjemné prázdninové setkání se za organizační tým těší

Petr Vejmělek
AutoCont CZ a.s.

Registrace pro účastníky semináře

V případě dotazů kontaktujte Zuzanu Červenkovou, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 602 593 335